Skill Vysoké Mýto (20.-21.9.2023) - fotoDatum konání:
20.9.2023
Datum ukončení:
21.9.2023

Ve dnech 20. – 21. září 2023 se na náměstí ve Vysokém Mýtě setkali žáci středních odborných škol a učilišť, aby změřili svoje dovednosti a manuální zručnost na soutěžní přehlídce Řemeslo/SKILL 2023. Ta je v současnosti největší soutěžní přehlídkou v České republice pro budoucí mistry zedníky, obkladače, montéry suchých staveb, instalatéry a truhláře. O účast v soutěži byl letos mimořádný zájem, o čemž svědčí účast soutěžících z českých a slovenských škol.

     Součástí soutěžní přehlídky byl kromě prací soutěžících žáků také doprovodný program. Předškolní děti a žáci základních škol si mohli se svými rodiči, prarodiči nebo s učiteli vyzkoušet různé řemeslné dovednosti. Za odměnu dostali dárky a drobnosti od sponzorů a partnerů soutěže.

     Návštěvníci měli možnost poradit se přímo na náměstí s profesními odborníky ohledně staveb domů, rekonstrukcí bytů, nebo při výběru stavebních materiálů. Cenné rady získali také při dotazech na stavební úpravy v koupelnách a volbě zařizovací sanitární keramiky a vodovodních baterií. Další informace se týkaly montáže sádrokartonů a zateplovacích systémů, rozvodů vody a odpadu,

     Naše škola  vyslala do soutěže dva žáky oboru vzdělání INSTALATÉR, Andreje Čiháka a Tadeáše Dařílka pod vedením učitele odborného výcviku pana Bc.Pavla Šlechty. Jmenovaní žáci, toho času žáci 1. ročníku, byli na soutěž vysláni na zkušenou, aby příští rok předvedli vynikající výkon a odvedli dobrou práci. Za reprezentaci školy patří všem velký dík.