Skill Vysoké Mýto (20.-22.9.2022)Datum konání:
20.9.2022
Datum ukončení:
22.9.2022

     Ve dnech 20. – 22. září 2022 se na náměstí ve Vysokém Mýtě setkali žáci středních odborných škol a učilišť, aby změřili svoje dovednosti a manuální zručnost na soutěžní přehlídce Řemeslo/SKILL 2022. Ta je v současnosti největší soutěžní přehlídkou v České republice pro budoucí mistry zedníky, obkladače, montéry suchých staveb, instalatéry a truhláře. O účast v soutěži byl letos mimořádný zájem o čemž svědčí účast 74 soutěžících z českých a slovenských škol.

     Součástí soutěžní přehlídky byl kromě prací soutěžících žáků také doprovodný program. Předškolní děti a žáci základních škol si mohli se svými rodiči, prarodiči nebo s učiteli vyzkoušet různé řemeslné dovednosti. Za odměnu dostali dárky a drobnosti od sponzorů a partnerů soutěže.

     skill-2022-b.jpgNávštěvníci měli možnost poradit se přímo na náměstí s profesními odborníky ohledně staveb domů, rekonstrukcí bytů, nebo při výběru stavebních materiálů. Cenné rady získali také při dotazech na stavební úpravy v koupelnách a volbě zařizovací sanitární keramiky a vodovodních baterií. Další informace se týkaly montáže sádrokartonů a zateplovacích systémů, rozvodů vody a odpadu, použití moderních velkoformátových obkladů a dlažeb nebo výběru barev či designových prvků v koupelnách.skill-2022-a.jpg

     Střední odborné učiliště plynárenské Pardubice vyslalo do soutěže dva žáky oboru vzdělání INSTALATÉR, Patrika Skokana a Josefa Vaníčka. Zájem o řemeslo a pečlivá příprava pod vedením učitele odborného výcviku pana Pavla Šlechty se vyplatily. Patrik s Josefem předvedli vynikající výkon a odvedli práci, která je vynesla na 1. místo! Za skvělou reprezentaci školy patří všem velký dík.