Exkurze do společnosti Strojon Pardubice (15.11.2023) - fotoDatum konání:
15.11.2023

Dne 15.11.2023 jsme se se třídou 1.TE zúčastnili exkurze do výrobní společnosti Strojon s.r.o. v Pardubicích – Černé za Bory. Firma navrhuje a vyrábí tlakové nádoby, tepelné výměníky a filtrační zařízení do celého světa. Všechny výrobky jsou přitom ve shodě s požadavky řady norem (ISO 9001, ASME, TRCU 032/2013, …).

Budoucí technici plynových zařízení a tepelných soustav měli v rámci předmětu Konstrukce a měření možnost seznámit se s reálnou konstrukcí a výrobou tlakových nádob.

Po přivítání jednatelem společnosti panem Ing. Karlem Jonášem jsme v zasedací místnosti shlédli ukázku výpočtu a konstrukce reálné tlakové nádoby s podporou počítačových programů. Živá a poučná debata se rozvinula na téma svařování a manipulace s hotovými nádobami.

Poté jsme při interaktivní prohlídce postupně navštívili sklad s přípravou hutního materiálu,  obrobnu s karusely a vyvrtávačkami, svařovnu s polohovadly a s číslicově řízenou vypalovačkou, montážní prostory se zakružovačkami plechů a nakonec expedici hotových výrobků.

Exkurze nám pomohla lépe pochopit probíranou látku. S novými praktickými poznatky jsme se vrátili do školy a pokračovali ve vyučování.

 

Exkurze Strojon
exkurze Strojon
exkurze Strojon